Δεύτερη συνεχόμενη νίκη της ομάδας ποδοσφαίρου 5x5 του ΣΥΑΤ PDF Εκτύπωση E-mail

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Αθήνα, 30/04/2018
Αρ. Πρωτ.: 365

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη της ομάδας ποδοσφαίρου 5Χ5 του ΣΥΑΤ, πρώτη θέση στο όμιλο και πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

Χτες 29/4/2018 πραγματοποιήθηκε ο δεύτερος αγώνας της ομάδας μας στα πλαίσια του 12ου Εργατικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου 5Χ5 του ΠΑΜΕ.

Η ομάδα μας νίκησε 2-1 (ημίχρονο 0-1) την ομάδα METALLICA ΠΕΙΡΑΙΑ (Συνδικάτο Μετάλλου Παράρτημα Πειραιά στα πλαίσια των αγώνων του 21ου προκριματικού ομίλου.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπυ και οι συνάδελφοι μετά από επίπονη προσπάθεια ανέτρεψαν το εις βάρος μας σκορ του α΄ ημιχρόνου. Το νικητήριο γκολ μπήκε 1 λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα , όταν το σκορ ήταν 1-1.

Τα γκολ σημείωσαν Καραβίδας Νικήτας 1 (το γκολ της νίκης) και Καψάλης Βασίλης 1.

Η σύνθεση της ομάδας ήταν:
Αρχική πεντάδα
Κονταξής Κώστας (τερματοφύλακας), Ζούγρος Σπύρος, Καραβίδας Νικήτας, Μπαρμπαρής Μιχάλης, Πολυχρονάκης Βαγγέλης

έπαιξαν ακόμα
Μαστραπάς Νώντας, Καψάλης Βασίλης, Κούκης Δημήτρης, Χαλκίδης Δημήτρης και Πολυχρονάκης Ανδρέας.

Μετά και το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα του ομίλου μας, όπου η WOOD CASTLE νίκησε τους Εργαζόμενους στις ασφαλιστικές εταιρείες με 3-0 α.α, η ομάδα θα καταλάβει την πρώτη θέση στον όμιλο και προκρίνεται στην επόμενη φάση ότι και να γίνει στο επόμενο αγώνα.